Szent Norbert Kórus

A Premontrei Szent Norbert Kórus tagjai a gödöllői Premontrei Iskolaközpont diákjaiból és zenész-tanáraikból áll össze. Elsődleges feladatuk az iskola liturgikus és egyházzenei életének ellátása, valamint aktívan bekapcsolódnak a Premontrei szerzetesrend által végzett díszes, énekelt liturgiába. Céljuk az európai zeneirodalom legnagyobb remekműveinek megszólaltatása.

Művészeti vezetők és egyben alapítók: Balogh Piusz OPraem, Gesztesi-Tóth László és Kocsis Csaba. A kórus 12 éves fennállása alatt számos hazai zenei versenyen, belföldi és külföldi koncerten (Svájc, Németország) vett részt, több remekmű előadásában is közreműködött, például Mozart: Koronázási mise (Krönungsmesse), Haydn: Harmonienmesse, Purcell: Tündérkirálynő (The Fairy Queen), Fauré: Requiem, Duruflé: Requiem, Haendel: Dettingeni Te Deum.