- Felvételi tájékoztató a 2017/18-as tanévre
Szóbeli felvételi időpontja: február 25 (szombat) 9 óra
Kérjük, erre az alkalomra a tanulók hozzák magukkal a zeneiskolai bizonyítványukat és az általános iskolai ellenőrzőjüket. A felvételi eljárás során a jelentkezőknek a zeneiskolában megszerzett tudásukról kell számot adni (ének-, hangszer- és szolfézstudás). Ezt követi a hittan felvételi. A szóbeli vizsga beosztását az iskola honlapján közöljük
Általános tájékoztató:
A képzésre olyan általános iskolás vagy gimnáziumi 8. osztályos tanulók jelentkezését várjuk, akik az előírt közismereti felvételi (magyar és matematika központi írásbeli), valamint a korosztályuknak megfelelő hittan felvételi mellett alapszintű zeneiskolai tudásukról is számot tudnak adni (ének-, hangszer- és szolfézstudás).
A zenei szóbeli felvételi vizsga időpontja: 2017. február 25. (szombat)
A zenei felvételi vizsga előtt (akár a tájékoztató alkalmakkal összekötve vagy más megbeszélt időpontban) a jelentkezők előmeghallgatáson vesznek részt.
Az iskolában az egyházzenei képzésre jelentkezők számára
nyílt napot (2016. november 22.) és
tájékoztató alkalmakat (november 16., november 29.) szervezünk.
Zenei felvételi követelmények
Szolfézs-zeneelmélet
a) Laprólolvasás – egyszerű dallam eléneklése kottából, rövid áttekintés után – a felvételiző saját magának ad hangvilláról hangot
b) Hangközgyakorlatok – oktávon belüli hangközök hallás utáni pontos felismerése, megnevezése
Hangközök hallás után való éneklése szolmizálva, ill. megadott hangról ABC-s nevekkel
Hangközök tiszta intonálása adott alaphangról szolmizálva, ill. ABC-s nevekkel
Énektudás
Tíz (lehetőleg eltérő stílusú és karakterű) magyar népdal éneklése kívülről, stílusos előadásban. Kizárólag a magyar népdalkincsből fogadunk el tételeket, melyek a zenei felvételi vizsga énekelt alapkövetelményei.
A népdalokon felül szívesen vesszük, ha ismert egyházi nép-énekeket is énekel a felvételiző, de ez nem kötelező.
Hangszertudás
Két szabadon választott mű vagy 5 perc hangszerjáték átélt, ihletett előadásban a megtanult és tudott hangszeres darabokból. Aki tud, feltétlenül zongorázzon is, de természetesen más hangszeres darabokat is meghallgatunk.
Kérjük a felvételizőket, hogy készítsenek felvételi vizsgalapot! Névvel ellátva írják össze egy lapra az éneklendő népdalok címeit, valamint hangszeres darabjaik szerzőjét és címét is!